Megújult a MagyarMúzeumok Online!

Berényi Marianna
2017-06-01 23:16

A 2011 óta ugyanabban a formában működő Magyar Múzeumok Online a korábbi, sőt folyamatos fejlesztések ellenére is elavult technikailag. Igaz, az akkori korszerű, előremutató tervezésnek köszönhetően grafikai arculatunk a mai napig nem adott okot szégyenkezésre, de a magazintól megszokott minőség megőrzése érdekében szükségessé vált a fejlesztés. Ennek legfontosabb célja, hogy az egyre nagyobb arányú tabletes, vagy telefonos felhasználó is kényelmesen tudja használni szolgáltatásainkat.

Az új, okostelefonon és tableten is jól olvasható arculaton megszűnt a korábbi struktúra, azaz a cikkek nem rovatrendszerben, hanem címkerendszerben kereshetők. A kereső funkció javítása mellett a folyamatosan aktualizálható menüsor jelent majd tájékozódást, tükrözve a múzeumi szakterületeket, trendeket. Ezzel a módszerrel a friss tartalmakat helyezzük előtérbe, a lap megnyújtásával pedig elérhetőbbé tesszük a néhány nappal ezelőtti, de más-más rovatba tartozó anyagainkat.

Kellemes böngészést!