Karácsonyi villamosozás Budán és Pesten

PROGRAMAJÁNLÓ

A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum idei utolsó HajóHíd Estjén a 130 éve indult budapesti villamosközlekedésre emlékeznek rendhagyó módon és rendhagyó helyszínen. A beszélgetés tárgya a villamosok és az irodalom kapcsolata lesz: miért született annyi vers, novella vagy éppenséggel sláger a budapesti járművekről?

Természetesen a közönség meg is ismerkedhet néhány veretes művel, és a szervezők felidézik a villamosközlekedés történetének legfontosabb epizódjait is.

A eseményre december 13-án, szerdán, 18 órai kezdettel kerül sor, a helyszín a zugligeti Lóvasút Kulturális és Rendezvényközpont (Budapest, XII. ker., Zugligeti út 64.), az egykori lóvasúti végállomás. Vendég: Szegő János, irodalmár, a házigazda: Legát Tibor, aki ez alkalommal előadóművészként is szerepel.

A programra regisztrálni itt lehet.

Fotó: Fortepan, Magyarország Budapest VI. Teréz körút, a Nagykörúti próbavillamos végállomása a Nyugati pályaudvar előtt. A felvétel 1887-ben készült.