Programokkal zár a Vajda-kiállítás Szentendrén

2019-03-29 19:00

Eljött a pillanat, búcsúznunk kell Vajda Lajos és Vajda Júlia munkáitól. Kárpótlásként a szentendrei Ferenczy Múzeumi Centrum egész hétvégén programokkal vár!

Több mint két évnyi szakmai előkészítést követően 2018 novemberében megnyílt Szentendrén, a Ferenczy Múzeumban (Kossuth u. 5.) a Világok között – Vajda Lajos élete és művészete című nagyszabású kiállítás.
Az 1908–1941 között élt Vajda – a hazai művészettörténészek konszenzusos megítélése szerint – a modern magyar képzőművészet meghatározó, sokak szerint a legfontosabb képviselője, aki szorosan kötődött Szentendréhez. Eddigi legteljesebb – túlzás nélkül: nemzetközi jelentőségű – tárlatán mintegy százötven alkotását láthatja a közönség (köztük több művet első alkalommal). A tárlat előkészítését egy 2016 márciusában megalakult munkacsoport végezte Passuth Krisztina, Pataki Gábor, Radák Judit, Boros Lili, Petőcz György és Szabó Noémi részvételével.
A kiállításhoz szervesen kapcsolódik Vajda Lajos felesége, a szintén jelentős festőművész Vajda Júlia (1913–1982) tárlata a Szentendrei Képtárban „Mégis legyen kiállítás…” – Vajda Júlia élete és művészete címmel.

Világok között – Vajda Lajos élete és művészete és a „Mégis legyen kiállítás…” – Vajda Júlia élete és művészete kiállítások záró hétvégéje
2019. március 30–31.
Helyszínek: Ferenczy Múzeum, 2000 Szentendre, Kossuth Lajos u. 5.
Szentendrei Képtár, 2000 Szentendre, Fő tér 2–5.

2019. március 30., szombat

11 óra

Kurátori tárlatevzetés Szabó Noémivel a Világok között – Vajda Lajos élete és művészete kiállításban.

16 óra

Vajda Lajos és Vajda Júlia szerelme
Nyáry Krisztián
 író tárlatvezetése és Festői szerelmek című könyvének dedikálásaVilágok között – Vajda Lajos élete és művészete kiállításon.
Belépőjegy: 1400 Ft.

2019. március 31., vasárnap

11–13 óra

A világ leges-leges-legnagyobb rajza
Családi délelőtt a Világok között – Vajda Lajos élete és művészete kiállításon
Vasárnap 11 és 13 óra között együtt alkotjuk meg a létező legnagyobb szénrajzot! Közben elfoglaljuk a kiállítótereket, kollázsokat és különleges réteges rajzokat készítünk. Várjuk a gyerekeket, családokat!
Helyszín: Ferenczy Múzeum, 2000 Szentendre, Kossuth Lajos u. 5.
Belépőjeggyel látogatható (14 éves kor alatt ingyenes a belépés).

15 óra

Tárlatvezetés a Vajda Lajos-kiállításban Petőcz Györggyel, a kiállítás társkurátorával

16 óra

Vajda Lajos és a változó zsidó identitástudat
Kerekasztalbeszélgetés Horváth Ágnes irodalmár, műkritikussal, S. Nagy Katalinművészettörténésszel, Petőcz György művészeti íróval, Szabó Noémiművészettörténésszel és Véri Dániel művészettörténésszel. A beszélgetés moderátora: Winkler Nóra.
Belépőjeggyel látogatható (14 éves kor alatt ingyenes a belépés).

képzőművészet, kiállítás, konferencia, programajánló, téma
2019-03-13 12:00
felhívás, kiállítás, konferencia