Újratöltve - új állandó néprajzi kiállítást nyitott a Rippl-Rónai Múzeum

A 2024. március 23-án megnyílt új állandó néprajzi kiállítás a kaposvári Rippl-Rónai Múzeum néprajzi anyagának bemutatásával a jelenkor embere számára is olyan aktuális kérdéseket fogalmaz meg, mint a környezetvédelem, az ideológiák befolyása vagy az emberi kapcsolatok sokfélesége. Az NKA Magyar Génius Programjának köszönhetően és az MVMSZ közreműködésével újraalkotott kiállítás koncepciójának két lényeges eleme a több szinten felépülő, összefüggések bemutatására fókuszáló tartalom és a személyesség. A vizuális megjelenés és a szakmai tartalom egysége azta cél szolgálja, hogy a több szinten felépülő tárlat alkalmassá váljon a gondolkodásra és inspirálódásra is. A kiállítás kurátora Pisztora Zsófia néprajzos muzeológus, a vizuális megjelenés Csernák Bálint munkája.

További képgalériák

Lorem