136 millió forint járásszékhely múzeumoknak

SAJTÓKÖZLEMÉNY

Pályázati úton 136 millió forinttal támogatja az Emberi Erőforrások Minisztériuma a járásszékhely múzeumok 2017. évi szakmai programjait. A hatékony felhasználás érdekében – a beérkezett pályázatokat és az igényelt támogatás célját figyelembe véve – sor került a pályázati felhívás, és az egyes részcélokra rendelkezésre álló keretösszeg módosítására.

A keretösszegből összesen 54 olyan járásszékhely önkormányzat részesül, amely múzeumot tart fenn. A maximális támogatás összege megyei hatókörű városi múzeumot fenntartó önkormányzatok esetén 6 millió, egyéb múzeumot fenntartó önkormányzatok esetén 4 millió forint.

A pályázaton az önkormányzatok a gyűjtemény-feldolgozást elősegítő szakmai munkára, a közvetlen műtárgykörnyezet feltételeinek javítására, valamint a megyei hatókörű városi múzeumok állományvédelmi munkájára nyerhettek támogatást.

A támogatási döntés és a pályázati felhívás módosítása elérhető az alábbi linken.

A fotón a Dr. Batthyány Strattmann László Múzeum, Körmend Cipőtörténeti Gyűjteménye.

digitalizáció, néprajz, tárgy, téma
2017-10-01 13:00
helytörténet, kiállítás, múzeum, múzeumtörténet, néprajz
2017-09-05 12:00