150 éve született Nagy Sándor - emlékkonferencia Gödöllőn

Nagy Sándor 150.

2019-11-12 12:00

A Gödöllői Városi Múzeum 2019-ben ünnepli Nagy Sándor festő- és iparművész születésének 150. évfordulóját. Tavasszal a város aluljárójának kifestésékor a gödöllői művésztelep jeles mesterének alkotásai adtak ihletet a diákok munkájához, majd szeptember 14-én emlékező kiállítás nyílt a Gödöllői Iparművészeti Műhely Alkotóházában, ami 2019. december 8-ig látogatható. A múzeum épületében október 12-én nyílt Nagy Sándor 150 címmel kiállítás, amely a művész 1920 utáni, elsősorban egyházi megrendelésre készült munkáit is bemutatja. A kiállításhoz katalógus készült.

A múzeum 2019. november 22-én 9 órai kezdettel, az évfordulóhoz kapcsolódóan tudományos konferenciát szervez, ahol 16 előadást meghallgatva tudhatunk meg többet Nagy Sándor életéről és művészetéről. Nagy Sándort elsősorban művészettörténeti szakirodalomból és képző- és iparművészeti kiállításokon ismerhetjük meg, a konferencián művészettörténészek mellett történészek, helytörténészek, néprajzkutató, könyvtáros, építészmérnök, irodalomtörténészek, művész és plébános-esperes valamint múzeumpedagógus is számot ad arról, hogy miként jelenik meg Nagy Sándor: az országos cserkészetben, az ex librisekben, illusztrációkban, a kortárs művészetben, Veszprém és Gödöllő helytörténetében, egy plébániatemplom mindennapjaiban. Művészettörténeti és néprajzi kutatásokban újabb megközelítésekkel találkozhatunk. Végül elhangzik, hogy miként tudjuk átadni tudásunkat a legkisebbeknek a Gödöllői Városi Múzeumban.

A konferenciára mindenkit szeretettel várnak, ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztráció a gmuzeum.g@gmail.com -email címen!

A helyszín akadálymentesen megközelíthető.

Kép: Nagy Sándor: Önarckép, (1907–1910) tempera, gesso, fa, 42,3 x 55,5 cm, Nagy Sándor-ház tulajdona

Nagy Sándor 150.

150 éve született Nagy Sándor emlékkonferencia

Gödöllői Városi Múzeum

1. november 22.

Helyszín: Erzsébet Királyné Szálloda díszterme. Gödöllő, Dózsa György út 2.

helytörténet, látogató, múzeumpedagógia, programajánló
2019-08-10 14:00