A divat művészet - alkoss maradandót!

EGYÜTTMŰKÖDÉS

2020-07-03 20:00

Tervezői pályázat a Janus Pannonius Múzeum és a Nemzeti Divatliga szervezésében, a Kreatív Ipari Klaszter támogatásával.

A művészet és az általa képviselt értékek örök érvényűek, ezekben a bizonytalan időkben ismét itt az alkalom, hogy a hazai divat is ehhez az értékállósághoz nyúljon inspirációért egy olyan projekt létrehívásával, ami minden ember hétköznapi életének részévé teheti művészeti örökségünk egy darabját.

Pályázatot hirdetünk hazai tervezők számára a művészet és a divat örök elválaszthatatlanságának nevében, az értékközvetítő divat és kulturális örökségünk támogatásának szellemében.

A pályázat célja egy olyan megvalósítható divattermék létrehozása lesz, amelyet a Janus Pannonius Múzeum egyik művészeti tárlata inspirált. A kiválasztott termék a fenntartható divat szellemiségében legyártásra kerül az első fenntartható kollektív márka részeként, és elérhetővé válik a múzeum látogatói, illetve a művészeteket és a divatot kedvelő és támogatni vágyó nagyközönség számára.

divat, képzőművészet, kiállítás, műhely
2020-05-30 20:00