A DJM néprajzi és helytörténeti pályázata

FELHÍVÁS

2020-07-25 18:00

A szolnoki Damjanich János Múzeum a helyi közművelődési intézményekkel együtt közösen hirdeti meg NÉPRAJZI ÉS HELYTÖRTÉNETI PÁLYÁZATÁT kutatással, gyűjtéssel nem hivatásszerűen foglalkozók számára.

Pályázni lehet bármely, eredeti kutatáson, helyszíni vagy levéltári gyűjtésen alapuló néprajzi és nyelvjárási, illetve helytörténeti témájú, Jász-Nagykun-Szolnok megyei vonatkozású pályamunkával, mely nyomtatásban még nem jelent meg.

Ajánlott témakörök:

1. A „népi vallásosság” jelenségei

2. A tsz-ek szerepe a közösségek átalakulásában

3. Rendszerváltás alulnézetből

4. „Családi örökség”

5. Trianon és következményei

6. Hon- és népismeret, helytörténet az általános és középiskolai oktatásban

Továbbá bármilyen, szabadon választott néprajzi és helytörténeti témájú dolgozattal lehet pályázni (pl. üzem- és intézménytörténet, 1989 utáni földtulajdonrendezés, földrajzi nevek, ragadványnevek, földművelés, állattartás, település, népi építkezés, lakáskultúra, népi táplálkozás, népművészet, egy falu társadalma, hiedelmek, gyermekjátékok, népköltészet, stb.).

A részletes felhívás itt olvasható!

A Damjanich János Múzeum szakalkalmazottai – igény esetén – minden téma gyűjtéséhez útbaigazítást adnak.

Beküldési határidő: 2020. szeptember 1.

képzőművészet, kiállítás, kortárs, látogató, programajánló, újranyitás
2020-07-08 18:00