A hős / A romantika öröksége – nemzetközi konferencia a Petőfi Irodalmi Múzeumban – 2023. november 15-16.

FELHÍVÁS

2023-11-09 17:00
2023. november 15–16-án Petőfi Sándor születésének kétszázadik évfordulója kapcsán a Petőfi Irodalmi Múzeum nemzetközi tudományos tanácskozást szervez A hős / A romantika öröksége címmel.

A konferencia a romantika korszakának irodalmi kultuszát és a kultikus hős megteremtését igyekszik bemutatni. Az előadók között neves hazai és külföldi kutatókat látunk vendégül, akik a hős eszményi figurájának romantikus örökségét és a kulturális nacionalizmus kialakulását vizsgálják. Célunk, hogy a "nemzeti költő" modelljét nemzetközi kontextusokban mutassuk meg, kiemelve a Robert Burns, Adam Mickiewicz, France Prešeren és Petőfi Sándor körül kialakult narratívák hasonlóságait és eltéréseit, valamint a romantikus zene és képzőművészet tágabb területeit.

További információ és részletes program

Az előadások angol és német nyelven hangzanak el, mindkét nyelvből szinkrontolmácsolást biztosítunk. A konferencián való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött!