A múzeumok megújulása a külvilág szemével - 2022.11.29.

FELHÍVÁS

2022-11-22 18:00

Mik a múzeumok külső megújulásának legfőbb veszélyei és lehetőségei? Mi kell ahhoz, hogy valaki önkéntes, baráti kör tag, együttműködő partner vagy szponzor legyen egy múzeum életében? Milyen partneri, látogatói elvárásoknak kell egy múzeumnak megfelelnie? Mit tanulhatnak, mivel gazdagodhatnak egy együttműködés során a felek? Kérdezzük meg a látogatókat! - De mikor és hogyan?

Ezekre a kérdésekre is keressük majd a választ a Párbeszédben - a múzeumi világ szereplői harmadik alkalmán 2022. november 29-én 13 órától. Ahogy eddig is a mostani alkalomra is egy beszélgetéssel és egy workshop-pal készülünk. (A sorozat első beszélgetése itt nézhető meg!)

Látogató, önkéntes, baráti kör tag, turisztikai vállalkozás vezetőjének meghívásával olyan beszélgetést tervezünk, amely továbbmutat a kb. két évtizede a múzeumi munkába beépült múzeumpedagógia megjelenésén, és a múzeumok szabadidő piacon való versenyhelyzetére reflektál. A beszélgetés eredményeként olyan együttműködési ötletekre, javaslatokra számítunk, amelyek a múzeumok pénzügyi fenntarthatóságát is erősíthetik.

Várjuk a közönségkapcsolati, kiállításszervezői munkatársakat, baráti kör tagokkal, látogatókkal, önkéntesekkel, szponzorokkal együtt dolgozó és gondolkozó munkatársakat, akik nyitottan állnak az együttműködésekhez.

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Az első 40 jelentkezőnek tudjuk biztosítani a részvételt.
A regisztráció ezen az űrlapon lehetséges!

Helyszín: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum (1036 Budapest, Korona tér 1.)

Időpont: 2022.11.29. 13:00-17:00 óra

Téma: Mik a múzeumok külső megújulásának legfőbb veszélyei és lehetőségei?

Program:

12:50-13:10 Érkezés, regisztráció

13:10-13:20 Előző alkalmak összefoglalása

13:20-14:50 - BESZÉLGETÉS
Résztvevők:
Káldi EmeseImagine Budapest vezetője
Marjai László - Baráti Kör tag, Szépművészeti Múzeum
Raszberger Andrea - Múzeumrajongó látogató
Tell Tünde – Önkéntes, Budapesti Történeti Múzeum

14:50-15:15 SZÜNET

15:15-16:50 WORKSHOP: Kérdezzük meg a látogatót! - De hogyan? – Látogatókutatási workshop
Mi is az a látogatókutatás? Hogyan tegyünk fel jó kutatási kérdést? Mikor és milyen eszközökkel kérdezzük meg a látogatókat? Van élet a kérdőíven túl is? Ezekre a kérdésekre keressük majd a választ egy konkrét eset feldolgozásával.

16:50-17:00 ZÁRÁS - összefoglalás

A beszélgetést és a workshop-ot vezeti Csordás Izabella (MúzeumOD) és Mácsai Ágnes (Kulturális értékelés)

Az esemény szervezője a Múzeumok és Látogatók Alapítvány.

Támogató: NKA

felhívás, muzeológia, műhely, programajánló, szervezet
2022-10-03 07:00
látogató, magazin, muzeológia, múzeumi marketing, műhely, szervezet, téma