A rejtélyes sorsú hagyaték - az OSZMI Bárdos Artúrról szóló kiállítása

VIRTUÁLIS

Elérhető a Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet legújabb virtuális kiállítása, melyet Bárdos Artúr halálának 47. évfordulóján tett közzé.

Bárdos Artúr – A rejtélyes sorsú hagyaték

Bárdos Artúr (1882-1974) rendező, színházigazgató, a 20. század magyar színháztörténetének kimagasló alakja 1948-ban az Egyesült Államokba emigrált, színházi hagyatékának jelentős részét azonban Magyarországon hagyta. A közelmúltban olyan kéziratok, dokumentumok és fotográfiák kerültek az OSZMI tulajdonába, melyek hollétéről még Bárdos Artúr Egyesült Államokban élő fiai sem tudtak.

Mint kiderült, Bárdos Zsebők Zoltán Kossuth-díjas magyar orvos, radiológus, egyetemi tanár gondjaira bízta értékes emlékeit, az ő házának padlásán lapultak évtizedeken át. Ugyan az anyag feldolgozása még folyamatban van, legújabb virtuális kiállításunk ebből a páratlan színháztörténeti felfedezésből ad némi ízelítőt.

A kiállítás itt érhető el:

Borítóképen:

Bárdos Artúr 1921-ben, Labori Miklós felvétele

emlékezet, #muzeumozzaszobadbol, programajánló, színház, történelem, virtuális
2020-05-11 15:00
gyűjtemény, kiállítás, #muzeumozzaszobadbol, tárgy, virtuális