A tizedes meg a többiek - Második világháborús szovjet és magyar katonai relikviák

Programajánló Tatabányán

2023-07-13 14:50

A Tatabányai Múzeum augusztus 5-ig meghosszabbította A tizedes meg a többiek c. kiállítás nyitvatartási idejét.

Azoknak, akik behatóbban ismerkednének a kiállított fegyverekkel, felszereléssel és dokumentumokkal, remek alkalom lesz a pénteki Tárlatvezetés | A tizedes meg a többiek program, hiszen a gyűjtemény tulajdonosai tartanak majd izgalmas előadást és bemutatót a tárlat anyagából.

A tizedes meg a többiek című kiállítás törzsanyagát két fiatal magángyűjtő, Sajtos Richárd és Krussó Marcell gyűjteménye adja. A fegyverek mellett felszerelés, különféle katonai egyenruhák és korabeli dokumentumok színesítik a tárlatot. Olyan legendás fegyvereket lehet megtekinteni, mint a szovjet gyártású PPS-41 géppisztoly csigatárral és ívelt szekrénytárral, az 1891/30M Nagant puska, a német gyártású Mauser karabiner 98k vagy az MG42-es géppuska. A gyűjtemények tulajdonosai exkluzív tárlatvezetéssel készülnek, ekkor fegyverbemutatóra és kötetlen beszélgetésre is lehetőség adódik.

Helyszín: Tatabányai Múzeum (A Vértes Agorája épületében)
Időpont: július 14. (péntek), 16:30