ÁLOM | a Ferenczy Múzeumi Centrum konferencia-felhívása

2019-03-27 09:00

Az alábbiakban olvasható a Ferenczy Múzeumi Centrum felhívása. Álom címmel rendeznek konferenciát, amelyre már most várják a jelentkező előadókat.

A szervezők olyan előadásokat várnak, amelyek az álom témáját vizsgálják a 19–21. századi képzőművészetben és irodalomban, elsődlegesen magyar és közép-európai, valamint nemzetközi példák elemzésével, különös tekintettel a szürrealista tendenciákra (szürrealizmus és helyi változatai).

Jelentkezés

Jelentkezni a konferenciára egy, szóközökkel együtt max. 2.000 karakter hosszúságú absztrakt beküldésével lehetséges. Az absztraktokat a konferencia szervezőinek, a következő címre kérik megküldeni:

Véri Dániel, daniel.veri@muzeumicentrum.hu

Az absztraktok szervezők általi elbírálásának határideje: 2019. április 15.

Tervezett tanulmánykötet

A konferencia válogatott anyagából a Ferenczy Múzeumi Centrum – a pályázati források függvényében – tanulmánykötet megjelentetését tervezi.

A konferencia

Időpont: 2019. június 12–13., kedd–szerda

Helyszín: Ferenczy Múzeumi Centrum – Ferenczy Múzeum (2000 Szentendre, Kossuth Lajos utca 5.)

A konferencia az Art Capital 2019 programsorozatának része.

Jelentkezési határidő: 2019. április 8., éjfél

A konferencia-felhívás adatkezelési tájékoztatója a Ferenczy Múzeumi Centrum honlapján érhető el.