Art deco Budapest: Rendhagyó programok és tárlatvezetések a Magyar Nemzeti Galériában

PROGRAMAJÁNLÓ

2022-04-19 13:00
Az Art deco Budapest. Plakátok, tárgyak, terek (1925–1938) című kiállításunk különleges plakátokat, bútorokat, öltözékeket, filmeket, városi tereket mutat be, átfogó képet nyújtva a két világháború közötti korszak jellegzetes vizuális kultúrájáról. A kiállítás középpontjában a magyar art deco művészet, kiemelten a plakátművészet és a modern nagyvárosi élet áll.

Áprilisi Múzeum+

Változatos programokkal várjuk ismét a Múzeum+ rajongóit! 2022. április 20-i estünk alkalmával az életstílus és az életmód kérdéskörét járjuk körül: a frissen megnyílt Art deco Budapest. Plakátok, tárgyak, terek (1925–1938) című időszaki kiállításunkhoz kapcsolódva előadással, kerekasztal-beszélgetéssel, tárlatvezetésekkel és workshoppal várjuk látogatóinkat. A kellemes élő zene, illetve a finom falatok és borok elmaradhatatlanok ezúttal is.

A program időpontja: 2022. április 20. 18.00–22.00

Gasztronómia a képzőművészetben

Számos festményen találkozhatunk ételekkel és étkezési szokásokkal. A Gasztronómia a képzőművészetben című előadáson olyan ikonikus művekkel foglalkozunk, mint Édouard Manet Reggeli a szabadban című alkotása vagy Szinyei Merse Pál Majálisa. Megnézzük a leghíresebb ételeket ábrázoló csendéleteket, a műfaj kezdeteitől egészen Paul Cézanne festményeiig.

Időpont: 2022. április 23. 19.00–20.00

Szellemi fitnesz | Muzsika a vásznon

Újrainduló sorozatunk az idősebb korosztályt invitálja tematikus kiállítótéri sétára, majd alkotó műhelymunkára. Első találkozásunk alkalmával olyan műveket nézünk meg, melyeknek fő témája a zene és a hangok. Fedezzük fel együtt Ferenczy Károly Madárdal, vagy Berény Róbert Csellózó nő című művét a Galéria tereiben felcsendülő zene segítségével!

Időpont: 2022. április 27. 15.00–17.00

Tárlatvezetések az Art deco Budapest-kiállításban

Kiállításunk tárlatvezetéssel még nagyobb élményt nyújt! Múzeumpedagógusaink egyórás tárlatvezetések keretében mutatják be az art deco művészetet a kiállítás kiemelt műtárgyainak segítségével. A tárlatvezetések 2022. április 28-án indulnak.

A nagyváros művészete

Érdeklik a részletek? Csatlakozzon kurátori és rendhagyó tárlatvezetéseinkhez az Art deco Budapest-kiállításban! Az első alkalommal, 2022. április 29-én, Katona Anikó kurátor és Bakos Katalin művészettörténész tartanak tárlatvezetést a kiállításban.

Az Art deco Budapest. Plakátok, tárgyak, terek (1925–1938) című kiállítás támogatói:

tamogatoi_logok_Art deco
képzőművészet, látogató, múzeumandragógia, múzeumpedagógia, programajánló
2022-04-06 07:00
képzőművészet, kiállítás, művészet