ART transfer-díj – A Ludwig Múzeum új díjat alapított a kortárs művészet közvetítésének elismerésére

2019-09-26 14:00

A kortárs művészet közvetítésének elismerésére alapított új díj, az ARTtransfer-díj elnyerésére írt ki pályázati felhívást a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum. A díjjal olyan múzeumpedagógusok, pedagógusok, művészek, művészettörténészek, kurátorok tevékenységét ismerik el, akik a saját területükön az elmúlt időszakban sokat tettek a kortárs művészet közvetítésért és népszerűsítéséért.

A pályázatra magánszemélyek jelentkezését várják 2014 és 2019 közötti időszakban megvalósult projektekkel. Már korábban pályázott anyag is benyújtható, de a szakmai bemutatkozásban mindenképp meg kell jelölni, hogy az anyag melyik pályázaton szerepelt korábban. A projekt középpontjában egy kortárs művészeti esemény, kiállítás, jelenség átgondolt, progresszív, jól adaptálható módszerekkel való közvetítése, interpretációja, pedagógiai megközelítése álljon. A projekt célját különféle pedagógiai tevékenységek, eszközök, munka- és szervezeti formák valósíthatják meg: múzeumpedagógiai foglalkozás, iskolai óra, nyári alkotótábor, témanap, programsorozat, workshop, kiadvány, játék stb. Mivel a kortárs művészet igen változatos színtereken jelenhet meg, a projektek megvalósulásának helyszínével kapcsolatban nincsenek elvárások.

A pályázat kétfordulós. Az első fordulóban előzsűrizés történik. Ezt követően a kiválasztott pályamunkák egy nyilvánosan, mini konferencián kerülnek bemutatásra, ahol a zsűri a pályázók tízperces prezentációi után, még ezen az eseményen hozza meg a döntését. A Ludwig Múzeum a díjátadást követően elérhetővé teszi a második fordulóba bejutott pályázati anyagokat a honlapján.

A díj összege: (bruttó) 300.000 Ft, azaz háromszázezer forint.
A díj összegét az EMMI Kultúráért Felelős Államtitkársága támogatása biztosítja.
A második fordulóba bejutott pályázók oklevélben és a Ludwig Múzeum
kiadványaiból álló könyvjutalomban részesülnek.

A díjzsűri tagjai:
Dr. Fabényi Julia, a Ludwig Múzeum igazgatója
Kassai Hajnal, az EMMI múzeumi főosztályának vezetője
Hemrik László, a Ludwig Múzeum Múzeumpedagógiai Osztályának vezetője
E. Csorba Csilla, művészettörténész, a Pulszky Társaság választmányi tagja
German Kinga, egyetemi docens (MOME)
Szabics Ágnes, képzőművész, művészetpedagógus

A részletes pályázati felhívás itt olvasható el!

A pályázat benyújtásának határideje: 2019. október 27.
A pályázat második fordulója és díjátadója: 2019. november 15.

További információk:
muzeumpedagogia@ludwigmuseum.hu