Az ablaknyitogató - Ferdinandy Györgyre emlékezik a Petőfi Irodalmi Múzeum

PROGRAMAJÁNLÓ

2024-02-29 12:15

Ferdinandy György többször is megfordult a Petőfi Irodalmi Múzeumban, a gyűjtemény őrzi a vele készült beszélgetések felvételeit. Fontos, hogy megemlékezzünk itt is az emigráns magyar irodalom egyik legnagyobb szerzőjéről. A múzeum tisztelettel invitál a Ferdinandy György emlékére szervezett estjére, melyre 2024. február 29-én 18 órától az intézmény Lotz-termében kerül sor.

„Ferdinandy György az utolsó nagy magyar irodalmi bölények egyike” – írta Csender Levente az idén év elején elhunyt íróról. Ferdinandy György, vagy ahogy a barátok és pályatársak hívták, Gyurka életútja magán hordozza a közelmúlt történelmének minden nyomát, az emigrációba kényszerült írói lét minden nehézségét és szépségét. Az író 1956-ban hagyta el Magyarországot, a világ számos pontján élt, Bécsben, Franciaországban, Puerto Ricóban, Floridában. Volt kőműves és könyvárus is, mielőtt a katedrára lépett. Harminchat évig tanított a Puerto Ricó-i Állami Egyetemen. 2000-től felváltva ingázott Puerto Rico és Miami között, a 2010-es években költözött vissza Budapestre. Az irodalmi élet aktív résztvevőjeként számos magyar szerzőt megismertetett a spanyol nyelvű olvasóközönséggel. A Petőfi Irodalmi Múzeumban az emigráns magyar irodalom kiemelkedő alakjára emlékezünk.

A beszélgetés résztvevői: Csender Levente író és Navarrai Mészáros Márton újságíró, író, szerkesztő.

Az est házigazdája: Mirtse Zsuzsa, a Digitális Irodalmi Akadémia munkatársa

Az esemény ingyenesen látogatható.

További információ

emlékezet, gyűjtemény, irodalom, képzőművészet, kiállítás, látogató
2023-10-19 07:00
emlékezet, irodalom, kortárs, látogató, műhely, programajánló