Barcsay-díjasok kiállítása a Vajda Múzeumban

Kiállítás

2022-01-11 09:00

Barcsay Jenő születésének évfordulóján, január 14-én nyílik új tárlat a 2021-es év díjazottjainak munkáiból a Vajda Múzeumban. 2021-ben Csörgő Tamás, Görbe Alexandra és Mányoki Ádám nyerte el a Barcsay Jenő szellemi örökségéhez kötődő szakmai kitüntetést. A tárlat a pályázatra beadott nyertes portfóliókból nyújt reprezentatív válogatást.

A 35 év alatti, pályakezdő művészeknek évente odaítélt Barcsay-díjat a jogörökös Kónya házaspár által alapított Barcsay Jenő Képzőművészeti Alapítvány osztja ki. Az alapítvány pályázatára jelentkező fiatal művészek munkáinak elbírálásában a kuratórium tagjai: Aknay János Kossuth-díjas festőművész, Bereznai Péter és Baksai József Munkácsy-díjas festőművészek, Kónya Ferenc alapító, kuratóriumi tag és Feledy Balázs művészeti író, a kuratórium elnöke vett részt. A díjazás fő szempontja, hogy azon feltörekvő, fiatal festők szakmai útját segítse, akik az alkotás iránti alázatukkal és tehetségükkel kitűnnek kortársaik közül.

Csörgő Tamás: Lidérces órák, 2021, plakát, digitális print, 70 x 100 cm