Beporzók Napja a Magyar Természettudományi Múzeumban

PROGRAMAJÁNLÓ

A Magyar Természettudományi Múzeum idén 5. alkalommal rendezi meg a Beporzók Napját, amelyre 2022. március 5-én, szombaton szeretettel várjuk kedves látogatóinkat!

Az elmúlt évtizedekben az emberi tevékenység miatt jelentős mértékben lecsökkent a beporzó rovarok száma. A Beporzók Napja ezen hasznos élőlények védelmére hívja fel a figyelmet. A jeles napon a múzeum látogatói megismerkedhetnek a hártyásszárnyú rovarok jeles képviselőivel, a „nem-rovar” beporzó állatokkal, és megtudhatják, hogy mit tehetnek a beporzók védelme érdekében.

Programok:

10:00-14:00 Bemutatkozik a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület és a Magyar Biológiai Társaság Fiatalok Természetismereti Klubja! Ismerd meg a beporzók csodálatos világát: fedezd fel a beporzó vándortanösvényt, próbáld ki az interaktív játékokat, készíts Te is méhecskebölcsőt!
Helyszín: Kiállítási Csarnok

10:00-18:00 Szőrös beporzók - emlősök és rovarok, interaktív bemutató
Helyszín: Állandó kiállítás, 1. emelet

10:00-18:00 Tollas beporzók- madarak, interaktív bemutató
Helyszín: Állandó kiállítás, 1. emelet

10:00-18:00 Fedezd fel az élővilág csodáit!
Helyszín: Természetbúvár-terem, 1. emelet
Részvételi díj: 500 Ft/fő

10:00 „Nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar”- művészet-és múzeumpedagógiai foglalkozás
Helyszín: Szakköri terem