Beporzók Napja a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeumban

BEPORZÓK NAPJA

2020-03-07 19:00

2020. március 10-én a Dornyay Béla Múzeum is csatlakozik az országos szervezésű Beporzók Napjához. Ez alkalomból egy óvodás korosztálynak szóló előadással, filmvetítéssel, majd kóstolóval várjuk a gyerekeket.

A környezetvédelem témája és annak minél szélesebb körben való ismertetése igen fontos, és nem lehet elég korán kezdeni. Az óvodások korosztálya nyitott minden ismeretre, amit apró gyermekkorban megtanulnak, az beépül a tudatukba, az ebben a korban tanult gyakorlatok a hétköznapok részévé válnak.

A méhek védelmének témája igen szerencsés ebből a szempontból, hiszen rengeteg pozitív élmény kötődik hozzá mesék, filmek, történetek kapcsán, így könnyen meg lehet szerettetni a gyerekekkel a méhek világát. Ezért céloztuk ezt a közönséget.

Az előadás alkalmával a gyerekek megismerhetik a méhek világát, társadalmukat, munkájukat, megismerhetik a méhészet alapjait, majd különböző típusú mézeket kóstolhatnak meg.

A program időpontja: 2020. március 10., 10 óra

Előadó: Juhász Gábor, méhész

Beporzók napja, programajánló, természet
2020-03-01 21:00