Bőröndbe zárt tudás - a Pénzmúzeum országjáró múzeumpedagógiai előadásai

MŰHELY

2023-09-01 07:00

A Pénzmúzeum, hogy még többekhez vihesse el a tudást, kilép a jól ismert falai közül. A cél érdekében az intézmény a pénzügyi ismereteket bőröndbe csomagolja, hogy általános- és középiskolákba települjön ki interaktív programjával, illetve foglakozásával.

A „Bőröndmúzeum - Utazás a pénz körül” című kezdeményezés kidolgozásánál a szakemberek figyelembe vették az „Utazó Iskola” projekt, valamint a Pénziránytű Alapítvány Bázisiskola programjának gyakorlati tapasztalatait. Ezek mentén hívták életre a programot, mely 2023. szeptemberében indul és december közepéig járja Budapest és az országiskoláit. A tervek szerinta program 350 osztályba és mintegy 8000 diákhoz jut el.

A 45 perces rendhagyó óra során a diákok általános pénzügyi ismeretekkel korszerű, játékos, interaktív pedagógiai módszerek mentén ismerkedhetnek meg. Az óra illeszkedik a Nemzeti Alaptanterv állampolgári ismeretek tantárgy gazdasági-pénzügyi ismeretköréhez, melynek célja a fogyasztói és pénzügyi tudatosság fejlesztése.

Borítókép:

Egy internetes vásárlás modellje

Az év kiállítása, kiállítás, Pulszky Társaság, technika
2022-11-01 16:00
díj, gyűjtemény, Közösségek Hete, múzeumandragógia, téma
2023-05-13 07:00
design, díj, gyűjtemény, kiadvány, téma
2023-06-08 19:00