Búcsúzik a Herman Ottó Múzeum Képtára

TÉMA

2022-04-01 20:00

A Herman Ottó Múzeum Képtárában a még 2022. április 25-ig megtekinthető állandó kiállítás 2005 óta fogadta a látogatókat. A 250 év festészeti remekeit bemutató tárlat számosabb darabja most egy időre elbúcsúzik a közönségtől, ezek a művek raktárba vonulnak.

A Képtár gyökeres változások előtt áll. Már épül az új kiállítási csarnok, ahol a város állandó képzőművészeti tárlata tartalmában és koncepciójában is megújulva, Kövesi István titkos gyűjteményét is közkinccsé téve fogadja majd a látogatókat.

A most elköszönő válogatást ilyenformán a közönség soha nem láthatja már, ezért azon művészetbarátok, akik szeretnének a Képtártól és az alkotásoktól elköszönni, az Emlékjegy megváltásával ezt megtehetik. Ez a búcsú azonban korántsem szomorú, hiszen akik szerették a régit, minden bizonnyal szívből örülnek majd az új Képtárnak is.

A képtári emlékjegy 2022. április 2-től vásárolható meg jelképes, 500 forintos áron.

állományvédelem, beruházás, látogató, műhely, téma
2021-10-14 07:00
Az év múzeuma, gyűjtemény, muzeológia, múzeumtörténet, Pulszky Társaság, természet
2020-10-04 07:00