Egy archívum rétegzettsége. A Korniss Péter-életmű megközelítési lehetőségei – az SZM Közép-Európai Művészettörténeti Kutatóintézet konferenciája 2022. szeptember 29-én

FELHÍVÁS

2022-09-27 16:00

A Szépművészeti Múzeum – Közép-Európai Művészettörténeti Kutatóintézet, Archívum és Dokumentációs Központ Fotótárának szervezésében megvalósuló az Egy archívum rétegzettsége. A Korniss Péter-életmű megközelítési lehetőségei című konferencia meghívott előadói egy közel sem lezárt életmű általuk fontosnak tartott részleteit, fotó-, sajtó- és művészettörténeti, műkereskedelmi valamint művészetelméleti sajátosságait járják majd körbe és mutatják be 2022. szeptember 29-én az OMRRK kampusz C épületében.

2020-ban a magyar dokumentarista fotográfia egyik legmeghatározóbb alkotója, Korniss Péter a Szépművészeti Múzeum – Közép-Európai Művészettörténeti Kutatóintézetnek ajándékozta a több tízezer tételt számláló negatív archívumát. A gondosan előkészített, információkkal gazdagon ellátott kollekció páratlan lehetőséget szolgáltat az első Kossuth-díjas fotográfus életművének feltárásához, megértéséhez, a második világháború utáni magyar dokumentarista és riportfotográfiai attitűd értelmezéséhez.

A konferencia előadói: Almási Tamás, Barta Edit, Cséka György, Horányi Attila, Huszár Orsolya, Kovács Krisztina, Tóth Balázs Zoltán, Tóth-Gödri Iringó

Regisztráció ezen a linken!

További információ:
www.kemki.hu

kemki@szepmuveszeti.hu

1135 Budapest, Szabolcs utca 33-35. D épület

Borítókép forrása: blog.capacenter.hu

állományvédelem, fénykép, gyarapodás, gyűjtemény, kortárs
2020-12-08 16:30
gyarapodás, képzőművészet, kortárs, tárgy
2020-10-20 20:00
gyarapodás, képzőművészet, kiállítás, magazin, művészettörténet, tárgy
2021-07-23 11:15