Egy hónappal később zár a Hantai, Klee és más absztrakciók című kiállítás a Szépművészetiben

KIÁLLÍTÁS

2023-03-18 07:00

Egy hónappal később, 2023. április 16-án zár a Hantai, Klee és más absztrakciók című tárlat a Szépművészeti Múzeumban. A kiállítás eredetileg március 19-én zárt volna, de a kölcsönző intézményekkel sikerült megállapodni a tárlat meghosszabbításáról.

Kamarakiállítással tiszteleg a Szépművészeti Múzeum a 100 évvel ezelőtt Magyarországon született, majd Franciaországban világhírűvé vált Hantai Simon festőművész emléke előtt. A mintegy hatvan alkotást bemutató tárlaton a 2008-ban Párizsban elhunyt festő eddig ismeretlen, kéttucatnyi modernista remekműve mellett szerepel az a nyolc festmény is, amelyet a művész akaratának megfelelően családja ajándékozott a múzeumnak 2016-ban. A kiállítás a művész 100. születésnapján, 2022. december 7-én nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt.

Hantai a legismertebb és legelismertebb magyar származású művészek egyike, 2013-ben a Centre Pompidou, az elmúlt évben pedig a párizsi Louis Vuitton Alapítvány rendezett retrospektív tárlatot a 100 évvel ezelőtt Bián született művész tiszteletére.

Hantai, Klee és más absztrakciók című tárlat Hantai Simon közvetlenül 1948 után festett műveit mutatja be, a művésznek azt az időszakát, amikor Párizsban a modernizmus legfontosabb irányzatait tanulmányozta. A tárlaton Hantai művei mellett láthatók Paul Klee alkotásai, de megjelennek többek között Joan Miró, Pablo Picasso, Sam Francis, Jackson Pollock művei is.

A kiállítás együttműködő partnerei a Porsche Hungária és az Eurostars Hotel Company.

Borítókép:

Hantai Simon: Festmény, 1950 körül (részlet)
Olaj, papír
Archives Simon Hantaï, Párizs
Fotó: © Szépművészeti Múzeum, Szabadi Flóra

kiállítás, múzeum, művészet, programajánló
2022-12-19 19:30
gyűjtemény, képzőművészet, kiállítás, kortárs, látogató
2022-12-05 18:00
gyűjtemény, képzőművészet, kiállítás, látogató, programajánló, téma
2023-01-10 07:00