Európai Hulladékcsökkentési Hét a Savaria Múzeummal

ZÖLD

2020-11-22 15:00

Az Európai Hulladékcsökkentési Hét kampányhoz a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum különböző múzeumpedagógiai akciókkal csatlakozik. 2020. november 21-27. között naponta töltünk fel kisfilmeket, fotómontázsokat a Savaria Múzeum Facebook-oldalára a mindennapi tevékenységeink során keletkező hulladék újrahasznosításával kapcsolatban. Célunk, hogy az újraéledő tárgyak esztétikai megjelenésükön kívül funkcionálisak is legyenek.

A kreatív és gazdaságos anyagfelhasználást foglalkozásainkon mi is nagyon komolyan vesszük. Ezt szeretnénk érzékeltetni a reuse, recycle, reduce jegyében készített mini felvételeinken, és hasonló kezdeményezésekre buzdítjuk a tudatosan gondolkodókat: mutassák meg fotón, videón saját alkotásaikat, jelezzék, mit tesznek környezetük tehermentesítése érdekében a hulladék csökkentésével, újrafelhasználásával.

Várjuk a TE megvalósított ötletedet is a muzped@savariamuseum.hu e-mail címre, vagy a bejegyzések alá!

Napi "témáink":

SZOMBAT - Recycling: Molinótáska
Kiállításokból megmaradt anyag felhasználásával strapabíró és egyedi táska készíthető.

VASÁRNAP - Elhasználódott a törölköző? Pár mozdulat és kész egy kedves ajándékmaci!

HÉTFŐ - Aktuális a téli madáretetés elkezdése. Ha ügyesen hámozod a narancsod, látványos etetőt varázsolhatsz pillanatok alatt! Újrahasznosítunk még papírgurigát és joghurtos poharat is.

KEDD - Szeretnél egy menő, mobil maszkot? Megmutatjuk, hogyan készül maradék textilből!

SZERDA - Montázsunkban hangulatos utóéletet kap egy konzervdoboz (és még a nyulak is uzsonnázhatnak).

CSÜTÖRTÖK - Papírból rengeteg minden készülhet! Toth egyiptomi isten fő találmánya az írás. Tiszteletére alkossunk papírhulladékból „papirusztekercset”, s díszítsük modernkori „írónádunkat” filcmaradékokból készített íbiszmadárral!

PÉNTEK - Nézzünk bele egy szemetesbe! Biztos, hogy minden kidobásra, s a vegyes, kommunális szemétszállításra vár?

• Te szelektíven gyűjtöd a hulladékot?
• Tudod mi a kapcsolat a fogyasztói társadalom, erőforrásaink kizsákmányolása, a hulladéktermelés, fenntartható fejlődés, ökológiai lábnyom kifejezések között?
• Ha választhatsz, válassz helyesen! Ebben párosító játékunk segíthet!

felhívás, muzeológia, #muzeumokajovoert, tárgy, természet
2020-04-20 18:00
gyűjtemény, kiállítás, #muzeumokajovoert, tárgy, természet, virtuális
2020-04-28 07:00