Felújítás miatt zárva: Mátra Múzeum

ÁTÉPÍTÉS

2018-08-09 08:40

A megújulás és átépítés előtt álló ásvány- és őslénytani kiállítás jelenleg már nem látogatható a Mátra Múzeumban – tájékoztatta lapunkat az intézmény főosztályvezető-helyettese. Fodor Rozália közölte, hogy a Magyar Természettudományi Múzeumért Alapítvány a Természettudományos élménypedagógiai programkínálat és természettudományos élményközpontok fejlesztése témakörben kiírt pályázaton, amelynek címe: Élményből tudást – Természetesen a Mátra Múzeumban, csaknem 298 millió forintos európai uniós támogatást nyert.– A nagyszabású projektben egy olyan teret alakítunk ki, amely korszerű infokommunikációs eszközök segítségével és hozzá kapcsolódó pedagógiai programokkal lehetővé teszi az élményszerű tudásszerzést.

A fejlesztés során a jelenleg ásvány- és őslénytani állandó kiállításoknak helyet adó Orczy-kastély négy emeleti terme alakul át a legmodernebb multimédiás, audiovizuális eszközökkel felszerelt, immár a legifjabb múzeumlátogatók igényeit is teljes mértékben kielégítő, interaktív természettudományos élményközponttá – ecsetelte.

Hozzátette, hogy az épületben kialakított új és egyedi megoldásokkal felszerelt élménytér a tervek szerint november elején nyitja meg kapuit a nagyközönség előtt.

Forrás: Heves Megyei Hírlap

liget, műhely, művészet, állományvédelem