Fényképtárgy. Material photograph - Új tanulmánykötet érhető el a Nemzeti Múzeum honlapján!

KIADVÁNY

2020-06-11 20:00

Hogyan, milyen elvek szerint épül fel, majd gyarapodik egy történeti fényképgyűjtemény? Mit jelent, hogy az analóg fényképek nemcsak képi tartalmak hordozói, hanem tárgyak is? Mire tanít egy fotóarchívum testközelből? A fénykép vajon elválasztható-e a tértől, időtől és attól a társadalmi környezettől, amelyben keletkezett vagy kimondhatjuk: a fényképek története egyúttal használatuk története? Milyen forrásokkal dolgozunk? Mihez kezd, és mihez kezdhet még egy történész a fényképekkel?

A gazdagon illusztrált, magyar és angol nyelvű kötet írásaiban a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárának történész-muzeológusai – többek közt – e kérdésekre keresik a választ egy-egy konkrét példán keresztül.

Fényképtárgy. Material photograph

Szerkesztő: Fisli Éva
Szerzők: Baji Etelka, Bognár Katalin, Fisli Éva, Jalsovszky Katalin, Kiscsatári Marianna, Lengyel Beatrix, Stemlerné Balog Ilona, Tomsics Emőke
Kiadó: Magyar Nemzeti Múzeum
Év: 2020
ISBN 978-615-5978-13-5
Terjedelem: 232 oldal

A tanulmánykötet díjmentesen letölthető a múzeum honlapjáról.

A témához kapcsolódó blogbejegyzés pedig ITT található.

Borítókép: Kerti összejövetel. Fiatal nőkből és férfiakból álló társaság egy ház előtt a kertben, 1900. július, ismeretlen fényképező, MNM Történeti Fényképtár

érem, látogató, #muzeumozzaszobadbol, művészettörténet, régészet, tanulás, történelem, virtuális
2020-05-14 10:00
divat, film, kiállítás, #muzeumozzaszobadbol, tanulás, virtuális