„FÖLDI UTAM ELHAGYOM, TÁRGYAIMAT ITT HAGYOM”

PÁLYÁZAT

2018-03-22 19:00

A Jósa András Múzeum a „Múzeumi és levéltári intézményrendszer tanulást segítő infrastrukturális fejlesztései” című felhívásra benyújtott pályázatával 56,3 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert. A fejlesztés célja az oktatást és ismeretterjesztést elősegítő gyűjteményi raktár kialakítása a Sóstói Múzeumfaluban.

A projekt azonosítója: EFOP-4.1.9-16-2017-00027

A projekt címe: „Földi utam elhagyom, tárgyaimat itt hagyom”

A projekt összköltsége: 56 300 000 Ft

A projekt megvalósítása: 2018.01.02 – 2019. 03.31.

A Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló projekt közvetlen célja a gyűjteményi-raktár kialakítása úgy, hogy a földszinten látványraktár, az emeleti épületrészben 24 férőhelyes foglalkoztató alakuljon ki.

Az 56,3 millió forint európai uniós támogatás segítségével a földszinten kialakításra kerül az akadálymentes bejárat, felújításra kerülnek a vizesblokkok, az emeleti rész megközelítéséhez akadálymentes lift kerül beépítésre, foglalkoztató lesz kialakítva, az elektromos rendszer felújítása és a tűzvédelmi rendszer kiépítése is megtörténik. A gyűjteményi tárgyak megfelelő elhelyezéséhez egyedi gyártású berendezési eszközök készülnek. Megvalósul a fotótár és a gyűjteményi modulok fejlesztése, oktatói felület kialakítása, online publikációs felület, Sóstói Múzeum interaktív mobil applikáció fejlesztése, interaktív virtuális látványraktár alkalmazás fejlesztése, tematikus oktató kisfilmek forgatása oktatási segédanyagként. Emellett a látványraktárba bekerülő műtárgyak tisztítása, szükség esetén restaurálása is megtörténik a pályázat jóvoltából, ami óriási jelentőséggel bír a Múzeumfalu gyűjteményi munkájára nézve.

A fejlesztés által megvalósul a múzeumpedagógiai foglalkozások megtartásához kapcsolódó, csoportok befogadására, leültetésére és egyidejű foglalkoztatására alkalmas, megfelelően kiépített és közművesített oktató tér kialakítása.

múzeumtörténet, téma
2018-01-11 20:00