Hajnal Márton: Rendellenes testek a táncban

ELŐADÁS

2019-09-08 13:00

A Székely György Színháztudományi Szabadegyetem doktori hallgatók által tartott tudományos-ismeretterjesztő előadás-sorozat az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet – Bajor Gizi Színészmúzeum szervezésében. A szabadegyetemen magyarországi és határon túli magyar nyelvű doktori képzésben részt vevő, színháztudományi témákkal foglalkozó fiatal kutatók tartanak előadásokat. A sorozat havi egy alkalommal jelentkezik, és minden érdeklődő számára nyitott.

A Székely György Színháztudományi Szabadegyetem első előadása:

Hajnal Márton: Rendellenes testek a táncban

Hogyan értelmezzük a rendellenes testeket a színpadon? Miben más egy freak show és egy fogyatékossággal élő színészekkel dolgozó alkalmazott színház? A délután folyamán különböző diskurzusokat és nézői stratégiákat különítünk el, elsősorban, de nem kizárólag táncos példák segítségével.

Hajnal Márton színikritikus, kutató, az ELTE BTK Esztétika Doktori Programjának abszolvált doktorandusza.

A belépés ingyenes.

(A plakát alapjául szolgáló fotó: ©Matheus Bertelli/Pexels)

IDŐPONT: 2019. szeptember 13 péntek  16.00-18.00 óra

HELYSZÍN:  Bajor Gizi Színészmúzeum