Hamarosan zár a Vaszary-kiállítás a Nemzeti Galériában

KIÁLLÍTÁS

2023-03-27 20:00

2023. április 2-ig láthatók a 20. első felének egyik legnépszerűbb magyar festője, Vaszary János korábban ismeretlen képei időszaki Magyar Nemzeti Galéria kiállításán. A nagy érdeklődésre való tekintettel a kiállítás az utolsó hétvégén szombaton és vasárnap (április 1-2-án) meghosszabbított nyitva tartással 19 óráig látogatható.

A Vaszary. Az ismeretlen ismerős című tárlaton az újonnan előkerült alkotások mellett a múzeum gyűjteményében található más Vaszary-remekművekkel, valamint magángyűjteményekből kölcsönzött kevésbé ismert, sokáig lappangónak hitt fő művekkel is találkozhat a közönség.

Tudjon meg többet a kurátor és a restaurátor kedvenc Vaszary-festményéről, a festő nőalakjairól, a tengerparti képekről és strandjelenetekről! Hallgassa meg az intézmény művészettörténészeinek tárlatvezetését, nézze meg a Vaszary-kiállításhoz készült rövid videókat!

Április 7-től pedig Gulácsy életmű-kiállítás várja a közönséget. A kiállítás minden korábbinál teljesebb képet ad a magyar századforduló és a korai modernizmus egyik legeredetibb művészének életművéről. Jegyek elővételben már kaphatók.

képzőművészet, kiállítás, látogató, téma
2022-09-17 18:00
kiállítás, látogató, múzeum, művészet, programajánló
2022-11-16 07:00