Helyi érték – várostörténeti fórum a Debrecenben

VIRTUÁLIS

2023-05-28 16:00

Ismét újdonság a Déri Múzeumban: „Debrecen város múzeumi életében jeles hónap a május. 1905. május 22-én, a Csokonai Vitéz Mihály költő halálának százados évfordulóján rendezett ünnepség keretében megnyílt a Városi Múzeum a Fűvészkert utcai gazdasági iskola első emeletén. Végre, hiszen más nagyvárosban ekkor már évtizedek óta működött múzeum. Huszonöt év múlva szintén májusban, 1930. május 25-én országos jelentőségű ünnepség keretében megnyitották az újonnan épült Déri Múzeumot, amely magában foglalta Déri Frigyes gyűjteménye mellett az egykori Városi Múzeum anyagát is.”

Utóbbi eseményről a Déri Múzeum minden évben megemlékezik. Idén az intézmény legendás igazgatói – Zoltai Lajos, Ecsedi István, Sőregi János, Balogh István – emléke előtt is tiszteleg azzal, hogy „útjára indítja” a Helyi érték várostörténeti fórumot.

helyiertek.derimuzeum.hu címen 2023. május 17-től mindenki számára elérhető az új weboldal, amely szorosan kötődik a „Cívisek világa” címmel hamarosan megnyíló állandó kiállításunkhoz. A Helyi érték ezt a tárlatot kívánja folytatni, kiegészíteni a virtuális térben késő 19--20. századi és jelenkori eseményekkel, történetekkel és szereplőkkel.

Itt nemcsak a múzeum munkatársainak írásai olvashatók, teret szeretnénk adni más helytörténeti kutatók és műhelyek eredményeinek, kutatásainak megosztására is. Színes és széles paletta várja az oldalon az érdeklődőket a következő témákban: Településtörténet, Gazdaság, Társadalomtörténet, Kultúra, Néprajz, Fotótörténet, Forráskutatás, Műemlékek, Hadtörténet, Híres debreceniek, Hagyományőrzés és Eseménytörténet.

Borítókép forrása: debrecen.hu

muzeológia, régészet, tárgy, téma, történelem
2022-08-27 07:00
emlékezet, gyűjtemény, irodalom, kiállítás, látogató, múzeumpedagógia, Petőfi200