ICOM webinárium a jövőért: Múzeumok és a fenntarthatóság

MŰHELY

2021-04-20 20:00

A 2021-es Föld napja alkalmából április 21-én sorra kerülő angol nyelvű ICOM webinárium a fenntarthatóságot és a múzeumokkal kapcsolatos kérdéseit tárgyalja. A négy különböző régióból érkező múzeumi szakembereket tömörítő panelbeszélgetés során a hozzászólók kitérnek arra, hogy mit jelent a fenntarthatóság a világ különböző részein, különös tekintettel arra, hogy a partnerségek és a kommunikáció miként erősítheti sikereiket.

Minden bizottsági tag megvitatja, hogyan néz ki a fenntarthatóság az saját területén, és hogyan kezelik a múzeumok ezeket a kérdéseket. A webinárium ezután megvizsgálja, hogy a globális partnerségek és az együttműködés miként támogathatja a fenntarthatóság helyi megvalósítását, és hogy a helyi társulások és együttműködések hogyan inspirálhatják a fenntarthatóságot a gyakorlatban.

A beszélgetés informális vita lesz. Az egyes panelek rövid előadása után egy kerekasztal beszélgetésen tárgyalják a bemutatott témákat, valamint az alábbi kérdéseket:

Mit jelent a fenntarthatóság a regionális összefüggésekben a múzeumi szakembereknek?

Mit jelent a fenntarthatóság a múzeumok számára?

Mi a legfontosabb szerep, amelyet a múzeumok játszhatnak az ENSZ Fenntartható Fejlődési Célok és az Agenda 2030 támogatásában?

Hogyan működhetnek együtt régióink a fenntarthatósággal kapcsolatos kérdések közös kezelésére?

Hogyan lehet elősegíteni az együttműködéseket és a partnerségeket más múzeumokkal a világ különböző részein?

Hogyan lehet elősegíteni a helyi szervezetekkel és közösségekkel való együttműködés fokozását?

A beszélgetés moderátora: Caitlin SouthwickICOM WGS (Working Group on Sustainability) titkár, Ki Culture alapító és ügyvezető

Résztvevők:
Frances Morris, a Tate igazgatója London Egyesült Királyság
Prof. George Okello, a kenyai nemzeti múzeum igazgatója
Zahida Quadri, a Szindhi Kormány igazgatóságának tagja, az ICOM régiségügyi osztályának vezetője
Helen Gutiérrez, a La Ruta del Clima projektvezetője, San José, Costa Rica

A webinárium a következő linkre kattintva érhető el: https://zoom.us/j/94069762293#success

Forrás: icom.museum