Ideiglenes kiállításon láthatóak a berlini Pergamon Múzeum fő tárgyai

2018-05-03 16:00

A nyár végétől ideiglenes kiállításon mutatják be a berlini Pergamon Múzeum fő tárgyait az intézmény felújításának ideje alatt.

Az épülettel szemben lévő Bode Múzeumban néhány hónapon belül nyílik Az antik metropolisz mesterművei és Yadegar Asisi 360 fokos panorámaképe című kiállítás.

Kiállítják az antik műgyűjtemény kiemelkedő darabjait, valamint Yadegar Asisi berlini művész Pergamonról készített panorámaképét. A panorámakép a látogatót visszarepíti a Kr. u. 129. évbe, Pergamon ókori városba Kis-Ázsia északnyugati partvidékén.Ebben a korban, Hadrianus császár korában a település már a Római Birodalom része volt. A korábbi virtuális rekonstrulció most 40 új jelenettel bővült.

A pergamoni antik gyűjtemény mintegy 80 darabját, köztük a Pergamon-oltár egyes részeit, például a Télephosz-frízt is láthatja a közönség.A Pergamon Múzeum felújítása várhatóan 2024-ig tart.

muzeológia, Pulszky Társaság, régészet
2017-08-25 08:39