Júliusi programok a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeumban

2023-06-29 08:00

Kiállítással, vásárral és gyerektáborral várja látogatóit júliusban a Hopp Feremc Ázsiai Művészeti Múzeum. Érdemes szemezgetni a programok között a keleti kultúra kedvelőinek, mert a zenétől kezdve a kézműves foglalkozásokon keresztül más-más perspektívából ismerkedhetnek anyagokkal, növényekkel, gyűjteménnyel!

NYÁRKÖSZÖNTŐ IPARMŰVÉSZETI KIÁLLÍTÁS ÉS VÁSÁR A BAMBUSZ JEGYÉBEN

2023. július 9. 10:00 - 18:00

„Naponta ezerszer látom
lakom előtt a bambuszligetet
De nem tudok vele betelni”
(Ryōkan japán zen költő Oravecz Imre fordításában)

A bambusz sok költőt és művészt ihletett meg évszázadokon át. Kelet- és Délkelet-Ázsia alapnövénye, felhasználásának sokfélesége lenyűgöző: készítenek belőle ecsetet, valamint papírt, amelyre az ecsettel festenek, leveleiből bambuszbort is erjesztenek bizonyos vidékeken, rügyeit pedig ételként fogyasztják. Rostjaiból előállítanak kötésre/fonásra alkalmas fonalat, de fúvós, ütős, és húros hangszerek készítésére is alkalmas a bambusz üreges volta, másrészt anyagának sajátos rezonanciája okán. A vastagabb szárú példányokat házak, állványzatok építéséhez használják.

A rendezvényt a nap folyamán az alábbi kapcsolódó programok kísérik:

10:00 – 12:00 Bambusz és más kerti növények papírból. Origami workshop Gulyás Anikó (Magyar Origami Kör) vezetésével
11:00 – 11:40 Zene Japánból. Zongorakoncert Hayasaka Tadaaki, Murata Marika japán zeneakadémista hallgatók közreműködésével
14:30 – 15:30 Hangzó zen. Japán bambuszfuvola (sakuhacsi) bemutató és hangszeres meditáció. A programot Dr. Kenéz László, a Tan Kapuja Buddhista Főiskola oktatója vezeti
16:00 – 17:00 Bambusz-szemle. Vezetett kerti séta Gódorné Hazenauer Zita japánkert-szakértővel

Kép: Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum

NYÁRI TÁBOR 2023 | KALANDOS KITÉRŐ JAPÁNBA, VAY PÉTER VILÁGUTAZÓVAL

2023. július 24. - 28.

Ezévi nyári táborunk a Hold a felhők felett kiállításunkhoz kapcsolódik.

A tábor során városnéző körutat teszünk a régi Tokióban, ahol megismerkedünk a fametszet technikájával. Ezután irány a természet! Óceánparti sétánkon találkozunk Hokuszai mesterrel, aki a Kanagavai nagy hullámmal üzen nekünk; majd kabuki színházba látogatunk el és kimonó-divatbemutatón is részt veszünk. Közben rajzos útinaplót vezetünk változatos művészeti technikák alkalmazásával.

Keleti utazásunk kalandjait a művészet- és drámapedagógia módszereivel tesszük maradandó élménnyé.

A tábor időpontja: 2023. július 24-28., naponta 9.00-17.00 óráig

Ajánlott korosztály: 8-12 éves

A tábor részvételi díja: 48.000 Ft/fő (amely tartalmazza a napi egyszeri meleg étkezést)

Létszám: max. 15 fő