Kiírták a Néprajzi Múzeum főigazgatói pályázatát

PÁLYÁZAT

2017-12-06 09:00

Az ötéves megbízatásra szóló pályázatot a kiírás közzétételétől számított harminc napon belül lehet benyújtani.

A pályázókat a határidő lejártát követő 21 napon belül legalább öttagú szakmai bizottság hallgatja meg. A főigazgatói megbízásról a pályázati határidő lejártát követő harminc napon belül - a szakmai bizottság javaslatát mérlegelve - a miniszter hoz döntést.

A pozíció 2018. február 1-jétől tölthető be.

A Néprajzi Múzeum Kossuth téri épülete vasárnap zárta be kapuit. A múzeum számára a Liget Budapest program keretében készül új épület az Ötvenhatosok terén, ahol gyerekmúzeum, modern könyvtár, archívum, konferenciaterem, valamint 2500 négyzetméternyi időszaki és 3000 négyzetméternyi állandó kiállítási tér is helyet kap.

A több százezer darabos gyűjtemény, valamint a restaurátorműhelyek többsége a Szabolcs utcában 2018 végére felépülő Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központba kerül.

2017-12-05 15:30
múzeumtörténet, néprajz, programajánló