Kitüntetések és szakmai díjak március 15. alkalmából

2018-03-16 10:00

Magas színvonalú munkája, példamutató tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést kapott HORTINÉ DR. BATHÓ EDIT etnográfus, a jászberényi Jász Múzeum igazgatója, a Jászsági Hagyományőrző Egylet művészeti vezetője.

A Régészeti örökségért - Schönvisner István-díjat a régészeti örökség védelme érdekében végzett kimagasló, a feltáró és tudományos munkásságon túlmutató, széleskörű régészeti szakmai tevékenység elismeréseként adományozható. Régészeti örökségért - Schönvisner István-díjat kapott

DR. HONTI SZILVIA régész négy évtizedes elkötelezett régész-szakmai munkásságáért, több jelentős Somogy megyei feltárás vezetéséért, az M7-es autópályához kapcsolódó régészeti munkák magas színvonalú irányításáért, szervezéséért, ifjú kutatók tudományos munkájának támogatásáért;

DR. PUSZTAI TAMÁS régész a magyarországi középkori régészet megújításában játszott kiemelkedő szerepéért, a miskolci Hermann Ottó Múzeum országos jelentőségű tudományos műhellyé fejlesztéséért, nemzetközi kapcsolatainak kiépítéséért, az ifjú kutatók támogatásáért, a tudományos közéletben és a szakmai érdekképviseletben végzett tevékenységéért.

Ybl Miklós-díj a legalább tizenöt év kimagasló egyéni - önállóan tervezett építészeti alkotásokra vonatkozó - építészeti alkotói, oktatói tevékenység elismeréséül, életműdíjként adományozható. Ybl Miklós-díjat kapott:

VASÁROS ZSOLT építész következetes, kiváló tér- és formaérzékről tanúskodó komplex és sokoldalú építészeti alkotói, tanszékvezetői, régész és kiállítás-tervezői munkássága elismeréseként.

A Földművelődésügyi Minisztérium Miniszteri elismerő oklevelét kapta  DR. NAGY MOLNÁR MIKLÓS GYÖRGY muzeológus, a karcagi Györffy István Nagykun Múzeum igazgatója.

Gratulálunk a kitüntetetteknek és további sikeres szakmai munkát kívánunk nekik!

digitalizáció, műhely, téma
2018-03-15 09:00