Konferencia a budavári gótikus szoborleletről a Vármúzeumban

MŰHELY

50 évvel ezelőtt, 1974 februárja és áprilisa között zajlott az a feltárás, amelynek során előkerültek a budavári gótikus szoborlelet emblematikus darabjai. A szobrokat a 15. századi európai szobrászok legjobbjai készítették, nem pusztán másolva a korabeli mesterműveket, hanem éppen ők maguk alakítottak ki új, szemkápráztató megoldásokat.

Időpont: 2024. március 4. (hétfő) 09:00-16:00

Helyszín: BTM Vármúzeum Gótikus terem

A félévszázaddal ezelőtti felfedezés tiszteletére a BTM Vármúzeum konferenciát szervez, a téma legfontosabb kutatóinak a részvételével. A szoborleletet és annak felfedezését mind régészeti, mind művészettörténeti perspektívából bemutató előadások egyaránt várják a kutatókat, egyetemi hallgatókat, valamint szélesebb közönség tagjait.

Az esemény facebookon

További információ

Az év múzeuma, kiállítás, pályázat, Pulszky Társaság, tárgy
2021-06-18 17:00