„Lelkem egy könyv…” - A Petőfi Irodalmi Múzeum pályázati felhívása

2023-01-26 08:00
A Petőfi Irodalmi Múzeum pályázatokkal szeretné hívni az alkotó kedvű gyerekeket, fiatalokat, hogy ők is részesei legyenek a Petőfi emlékévnek. A „Lelkem egy könyv…” című felhívásra január végéig várják a 16 és 26 év közötti  alkotó kedvű és irodalomszerető fiatalok jelentkezését.

A pályázat azokat a 16 és 26 év közötti alkotókat szeretné megszólítani, akik érdeklődnek az irodalom, a képzőművészet iránt és szívesen elkészítenének egy olyan különleges művészkönyvet, amely Petőfi Sándor életútjának eseményeire, életművének alkotásaira, illetve alakjának máig ható jelenségére reflektál.

A múzeum a kiválasztott pályázóknak egy műhelylátogatással egybekötött workshopot szervez, a legjobb alkotások elkészítői pedig egy kiállításon történő bemutatkozás lehetőségét is megkaphatják!

A pályázati kiírás a múzeum honlapján olvasható. Jelentkezés a pályázatra a JELENTKEZÉSI LAP kitöltésével lehet.

Petőfit megidéző művészkönyv a múzeumban

Külön érdekesség, hogy a múzeum gyűjteményében megtalálható Kiss Ilona Kötelezvény (Petőfi) című művészkönyve is. Ez egy vegyes technikával (fából, textíliákból, papírból, spárgából stb.) készült műalkotás.

A pályázat leadási határideje: 2023. január 31.