Ma! Több mint 20 kiállítás online a kolozsvári Múzeumok Éjszakáján

Múzeumozz a szobádból!

2020-11-14 12:00

A 2005 óta rendszeresen megszervezett Múzeumok Éjszakája 2019-ben Kolozsváron több mint ötvenezer személyt szólított meg. A szervező Városi Kulturális Központ reméli, hogy idén, a virtuális térbe költözéssel még több „látogatót” tud bevonzani - olvashatjuk a a Maszol.ro portálon.

November 14-én, szombaton több mint húsz kiállítást mutatnak be online, amelyek között lesz néprajzi, ásványtani, őslénytani, történelmi és persze művészeti tárlat is. „Az online kiadásban részt vevő múzeumok bemutatását a „Romulus Vuia” Etnográfiai Parkkal kezdjük, ahol Romániában elsőként hoztak létre szabadtéri múzeumot. A park sétára hívja Önt az időben, visszaadva a hagyományos erdélyi falu hangulatát, korabeli házakkal, háztartási kellékekkel, amelyek segítenek megérteni a premodern paraszti életet” – írják a szervezők az esemény Facebook-oldalán, ahol sorra teszik közzé a csatlakozó intézmények programjait.

A programról részletesen a maszol.ro oldalon olvashatunk ajánlót,  a kínálat egésze az esemény honlapján böngészhető.