Mi lesz veled Föld? Mi lesz veled éghajlat?

Programajánló

Az éghajlatváltozás okozta szélsőséges időjárási szituációk, (jégesők, szélviharok, késő tavaszi fagyok stb.) mind, mind befolyásolják mindennapi életünket. A klímakutatók napjainkban a különböző éghajlati modellek segítségével arra próbálnak választ adni, hogy az elkövetkező évtizedekben milyen éghajlati körülmények várnak ránk globális, regionális, illetve lokális méretekben.

A Föld légkörének egyre gyorsuló melegedése egyáltalán megállítható-e? Mennyivel lehet magasabb a légkör hőmérséklete a 21. század közepén, a század végén? A mostani éghajlatváltozásban mekkora szerepe van az emberi tevékenységnek? Mit tehetünk a melegedés mérsékléséért? A melegedés következtében milyen időjárási körülmények valószínűsíthetők a Kárpát-medencében? Meddig beszélhetünk a Kárpát-medence térségében négy évszakról?

Németh Lajos meteorológus előadásában a fenti kérdésekre ad választ május 31-én 17:30 órakor a Magyar Természettudományi Múzeumban.

Az előadásra regisztrálni a termeszettudomanyi@gmail.com címen lehet.

Belépődíj: 600Ft
Közoktatásban tanulóknak: 400Ft

A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!

tárgy, természettudomány
2018-05-21 17:00