MúzeumDigitár Workshop ’17 – nem csak felhasználóknak

2017-10-24 09:30

Idén ismét workshopra várja felhasználóit, valamint a digitalizáció iránt érdeklődő múzeumi kollégákat a MúzeumDigitár.

Az egynapos, gyakorlatorientált rendezvény, reményeink szerint, a MúzeumDigitárt még nem ismerőknek is hasznos lesz. A résztvevőket végigkalauzolják a digitális stratégia elkészítésének rögös útján, tanácsokat adnak a digitalizálás gyakorlati megvalósításához, valamint képet adnak arról, hogy mire is van szüksége az oktatásnak és a sajtónak. Ezek mellett bemutatják a MúzeumDigitár rendszerben rejlő lehetőségeket, iránymutatást és tippeket kaphatunk a tárgyak legjobb webes bemutatásához. Kiderül, hogyan mélyítjük el a felhasználói készségeket és rácsodálkozhatunk a legújabb fejlesztésekre!

Részletek és jelentkezés itt található:

Az előadások bővebb ismertetőit pedig folyamatosan követhetjük a MúzeumDigitár facebook oldalán.

Időpont: 2017. november 14.
Helyszín: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum.

A MúzeumDigitár egy felhő alapú digitális nyilvántartó és publikációs rendszer, mely a 21. századi infokommunikációs elvárásoknak megfelelően egyesíti magában a gyűjteménykezelői és webes közzétételi funkciókat, valamint a digitalizált anyagok rendkívül gazdag felhasználási lehetőségét biztosítja. Ma már 80 magyar múzeumi felhasználóval büszkélkedhet, melyek együttesen több mint 80.000 műtárgyat tettek elérhetővé az oldalon.

digitalizáció, helytörténet, tárgy, téma
2017-07-20 09:00