Petőfi-céh: Négy alkalmas workshop-sorozat indul a PIM-ben!

2023-03-28 08:00

Izgalmas sorozatot indít a Petőfi Irodalmi Múzeum, ahol a résztvevők testközelből ismerkedhetnek meg egy-egy kézműipari szakma reformkori fogásaival, eszközeivel, kultúrtörténetével, s nem utolsó sorban a múzeum gyűjteményének emblematikus darabjaival! A workshop a Költő lenni vagy nem lenni című kiállítás egy-egy, a mesterfogásokat illusztráló tárgyából indul ki, kurátor vezetésével.

Az első workshop résztvevői március 30-án 17 órától a Petőfi-kiállítás egy ikonikus tárgyán, Szendrey Júlia jegygyűrűjén keresztül ismerhetik meg a reformkori ötvösség rejtelmeit. Az Ötvös Mesterségtörténeti Gyűjteményben kipróbálhatják a reformkori ötvösség egyes eszközeit, mesterfogásokat, anyagokat.

Dátum:  2023. március 30. 17.00 - 20.00
Helyszín:  Petőfi Irodalmi Múzeum, ahonnan majd a résztvevők átmennek az Ötvös Mesterségtörténeti Gyűjteménybe (Bp., Akácfa utca 59.)
Online jegyvásárlás: jegymester.hu

A workshop további alkalmai:

2023. április 20. Petőfi kiadójával, Emich Gusztávval kötött szerződése és a papírrestaurálás

2023. április 21. Petőfi kiadójával, Emich Gusztávval kötött szerződése és a papírrestaurálás

2023. május 5. Sárkány Sámuel gondolkodószéke és a bútorrestaurálás

2023. június 9. Petőfi pipái és a pipakészítés