Pilla a tokban 5. - A rejtőzködő elbeszélő című előadássorozat

2018-11-05 09:00

November 6-án újabb előadással folytatódik a Pilla a tokban sorozat! Az előadás címe ezúttal: Párhuzamok - különutak. Karl Heinz Adler budapesti kiállításainak kurátori tanulságai.

Karl-Heinz Adler 1950-1980 között készült munkáinak Kiscelli Múzeumi és Kassák Múzeumi bemutatása kapcsán arra voltunk kíváncsiak, hogy egy sok szempontból különleges életművön keresztül miképpen lehet rálátni a magyar művészet rokon vonulataira, az építészet és dizájn korabeli jelenségeire. A volt NDK-ban alkotó művész sokrétű, több műfajt is felsoroltató anyaga lehetőséget adott arra, hogy szélesebb perspektívából mutathassuk be a korszak vizuális jelenségeit. Olyan nyitott, nem szigorúan a művészettörténeti vagy építészettörténeti szempontok kínálta keretet akartunk létrehozni, amelyből kiindulva maga a látogató is kialakíthatta a korszakkal kapcsolatos saját elbeszélését.

Előadók:
Branczik Márta, Leposa Zsóka, Sasvári Edit
Kassák Múzeum, Kiscelli Múzeum – Fővárosi Képtár.

Különutak. Karl-Heinz Adler és a magyar absztrakció
Kassák Múzeum, Kiscelli Múzeum – Fővárosi Képtár,
Branczik Márta, Leposa Zsóka, Sasvári Edit

Időpont:
2018. november 6. kedd 11.00 óra

Helyszín:
MNM Semmelweis Orvostörténeti Könyvtár és Levéltár,
H-1023 Budapest II., Török utca 12.

muzeológia, műhely
2018-09-25 13:00