RABOK-VERSEK-RÍMEK – „Ki mente meg engem … A rabságnak láncaitól?" – rabság versek a Várbörtönből

2019-04-08 11:00

A Költészet Napja alkalmából versíró akciót hirdet a Laczkó Dezső Múzeum a Várbörtön kiállítóhelyen. A látogatókat arra bíztatják majd, hogy a múzeum gyűjteményéből kiemelt kéziratok alapján, véssék falba gondolataikat, melyek a Várbörtön látogatása során fogják el őket. Az épület egészen a 2003-ig működött valódi börtönként, valamint a különböző tematika mentén berendezett zárkák is idézik a hely szellemét. Reményeik szerint a látogatók ezen a napon nemcsak hazaviszik élményeiket, hanem rögzítik a börtön erre kijelölt falain.

Véssék falba, szedjék rímbe gondolataikat, érzéseiket!

A megihletett látogatók 1 főre szóló Tűztorony belépőjegyre válthatják rímeiket!

A címadó versrészlet a Laczkó Dezső Múzeum Irodalomtörténeti Gyűjteményéből,  Kazinczy Ferenc Prometheus (Goethe) kéziratából származik.

Az Élet a mínusz harmadikon - várbörtön a 21. században című kiállítást egyénileg és csoportosan is, szaktárlatvezetéssel lehet látogatni hétfőtől szombatig 9 órától 14 óráig. A tárlatvezetések időpontja: 9 óra; 10 óra; 11 óra; 12 óra; 13 óra; 14 óra.

Jegyárak:
Felnőtt: 1200 forint