TEST ÉS KÉTELY - a Néprajzi Múzeum A kétely felfüggesztése című kiállításának finisszázsa

PROGRAMAJÁNLÓ

2024-04-26 16:00

2024. április 28-án lesz utoljára lehetőség a Néprajzi Múzeum A kétely felfüggesztése című kortárs képzőművészeti kiállításának megtekintésére. A tárlat, ahol keresztezik egymást a néprajz és a kortárs művészet kérdései, válaszai, képviselői, egy több programpontból álló zárórendezvénnyel várja a közönséget: bumerángkészítő műhely, előadás, tánc és tematikus tárlatvezetés.

A program tematikus kiindulópontja a test, ami nemcsak művészi megformálásában, alkotói gesztusaiban, hanem hiányában is része a kiállításnak.

A Halhatatlanok hajója című munkáról Albert Ádám tart előadást a test perspektívájából. A mágikus analfabéta című munka alkotója, Kristóf Krisztián a múzeum munkatársaival tart bumerángkészítő workshopot Giroszkópos precesszió, macska és egy szalamandra címmel. Gergye Krisztián táncművész a kiállítás terében hoz létre egy táncművet, melynek címe Hiszem, ha látom.

Az egész napos program pedig egy záró tárlatvezetéssel ér véget a művészek és a kurátorok részvételével.

gyűjtemény, kiállítás, látogató, múzeumandragógia, műhely, téma
2024-02-22 16:00
emlékezet, gyűjtemény, kiállítás, látogató, néprajz, téma
2024-04-09 07:00