A dinoszauruszok helyi kortársait is bemutatják Szegeden

2018-07-17 11:00

A Móra Ferenc Múzeum szombaton nyílt dinoszaurusz-kiállításának helyi vonatkozása is van: a dinók „kortársait”, különböző növény- és állat fosszíliákat is bemutatnak.

A dinoszauruszok helyi „kortársait” is láthatják a szombaton nyílt dinó-kiállításon az érdeklődők. A Móra Ferenc Múzeum gazdag természettudományi gyűjteményében számos olyan lelet található, amelyek abból a korból származnak, amikor a dinoszauruszok éltek.

A növényvilág is fontos része volt a dinoszauruszok időszakának: lehetővé tette ezeknek a hatalmas tömegű állatoknak a fennmaradását évmilliókon keresztül. Ekkoriban a tengerek, a vizek is nagyon gazdag élővilággal rendelkeztek, valamint a rovarok is képviseltették magukat ebben a korszakban.

A Móra Ferenc Múzeum őslénytani gyűjteménye mellett több hazai társintézmény közreműködésével mutatnak be hazai és külföldi lelőhelyekről származó eredeti leletanyagot a tárlaton, amelyek a dinoszauruszok időszakára datálhatóak.

Az „Évmilliók urai – Élethű dinók Amerikából” című kiállítás július 14-től látogatható a Móra Ferenc Múzeumban.

kiállítás, múzeumpedagógia, természettudomány
2018-02-28 12:00