Állami kitüntetések múzeumi szakembereknek március 15-e alkalmából - Gratulálunk a díjazottaknak!

ELISMERÉS

2023-03-16 13:00

Nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából múzeumi szakemberek is kitüntetéseket vehettek át. Gratulálunk mindenkinek!

A Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal polgári tagozat kitüntetést kapta:
DR. SCHMIDT MÁRIA Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum, a XX. Század Intézet és a XXI. Század Intézet főigazgatója, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem egyetemi tanára, volt kormánybiztos.

Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
KEMECSI LAJOS néprajzkutató, muzeológus, a Néprajzi Múzeum főigazgatója,
L. SIMON László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója.

Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
H. BAGÓ ILONA Móra Ferenc-díjas irodalomtörténész, a Petőfi Irodalmi Múzeum Kiállítás-szervezési és Rendezési Főosztályának nyugalmazott főosztályvezetője, főmuzeológusa.

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
KREITER ESZTER, a Magyar Nemzeti Múzeum Nemzeti Régészeti Intézetének koordinációs igazgatója.

Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

BARTHA JÚLIA néprajzkutató, a szolnoki Damjanich János Múzeum nyugalmazott osztályvezetője,

DR. HAVASI TAMÁSNÉ, a Magyar Nemzeti Múzeum Esztergomi Vármúzeuma gazdasági vezetője,
KÓMÁR ÉVA, a Magyar Nemzeti Múzeum Országos Muzeológiai Módszertani és Információs Központjának főosztályvezetője,
NEMES JÓZSEF emeritus jászkapitány, a Jász Múzeum Jászkun Kapitányok Tanácsának volt kapitánya,
DR. RITOÓK ÁGNES régész-főmuzeológus, a Magyar Nemzeti Múzeum Régészeti Tárának munkatársa,
SZÉKELYNÉ KŐRÖSI ILONA történész, etnográfus, a Kecskeméti Katona József Múzeum nyugalmazott főmuzeológusa, a Kecskeméti Kortárs Művészeti Műhelyek Katona József Emlékházának szakmai vezetője,
SZEMKÓNÉ RÁK EMESE, a Magyar Nemzeti Múzeum sárospataki Rákóczi Múzeumának gazdasági vezetője,
VÁRADI LÁSZLÓ, a Magyar Nemzeti Múzeum sárospataki Rákóczi Múzeumának nyugalmazott fotós-restaurátora.