Beporzók Napja a Savaria Múzeumban

BEPORZÓK NAPJA

2020-03-07 14:00

A Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum is csatlakozik a beporzók védelméért indult kezdeményezéshez.

2020. március 10-én a múzeum három intézményében avatunk rovarszállókat. A Savaria Múzeum szálló-avatása gyerekek által történik, melyet a média is kiemelt figyelemmel kísér.

Május hónapban az előre meghirdetett - a beporzó rovarokat játékos módon ismertető - programsorozatra óvodás és iskolás csoportok érkeznek. Megtekintjük hány lakója lett időközben a szállónak, mi történik ott, miért fontos segíteni rovartársainknak. Logikai feladatokkal és különböző aktivitást igénylő játékokkal segítjük a téma iránti érzékenyítést, az ismeretek bővítését, elmélyítését. Ebben szakemberek segítségét is kérjük: interaktív bemutatóval, rövid, képes előadással.

Természetesen alkotó jellegű, múzeumpedagógiai foglalkozásokkal is várjuk a gyerekeket.

Egy rovarszálló

Beporzók napja, programajánló, természet
2020-03-01 21:00
Beporzók napja, művészet