Expedíció az ismeretlenbe – Találd meg Attila, a hun vezér sírját és nyerj! Múzeumok Éjszakája a Természettudományi Múzeumban

MUZÉJ

2017-06-22 20:00

Mindig voltak kíváncsi és bátor emberek, akiket különösen izgattak a rejtélyek, és nem féltek azok nyomába eredni. Most egy kis időre Te is egy felfedező bőrébe bújhatsz! Kövesd a Travel Channel műsorvezetőjének útját! Rejtvények, titkok, kalandok – vajon sikerül eljutnod a végső megfejtéshez? A Travel Channel és a DIGI "Expedíció az ismeretlenben"-szobája nemcsak izgalmas feladványokkal vár, de akik eljutnak a felfedező út végére, ajándékot is kapnak!

10-től 18 óráig: Keresd a koronásokat! – Békakereső játék a kiállításokban gyerkőcöknek

10-tól 18 óráig: Pocsolyaparti – Kerti vizes játékok és felfedezések

Itt kipróbálhatod magad lápjárásban, gólyalábazásban, buborékfújásban és megismerheted a láthatatlan vízlakókat. Mikroszkóp is lesz!

16-tól 19 óráig: Száraz tónak nedves partján… – Keressük a legjobb békakórusokat. Az első tíz kórus, amelyik elénekli a címadó dalt, ingyen vehet részt a Magyar Természettudományi Múzeum programjain.

16-tól 20 óráig: Kákán is csomót – Kézműves foglalkozás gyékényből, nádból, sásból

Nem csak 10 éven aluliaknak!

16.00, 17.00, 18.00: A nagy buborékfújó verseny - nagy fújás, nagy élmény és még nyeremény is vár rád.

16-tól 20 óráig: Az éjszakai mocorgók nyomában

Ugye nem félsz az éjszakai mocorgóktól? Gyere el és bizonyítsd be!

Élő állatok, feladványok, játékok, versek, dalok várnak a Bogárgyűjtemény és a Vadonleső Program standjain.

19 órától: Kitaibel Pál esetei a Kárpát-medencében – Előadások a Kárpát-medence első tudományos felfedezőjéről, a magyar Linnéről

19.00 Molnár V. Attila: Kitaibel Pál élete és öröksége

19.30 Szél Győző: Pannongyík és földikutya – Mozaikok Kitaibel állattani megfigyeléseiből

20.00 Papp Gábor: Földanya titkai – Kitaibel és az ásványok

20.30 Szél Győző: Kémcsőbe húzott ismeretlen, avagy Kitaibel, a kémia kutatója

19-tól 23 óráig: Azért a víz az úr? – Vízitúra térben és időben

Kalandos felfedező utunkon evezünk a földtörténeti középkor vizein, eljutunk a mai trópusi tengerekbe, a hazai folyókba, mocsarakba és a szikes tavakhoz is. Aki elindul velünk, minden állomáson próbára teheti tudását, képességeit. Ha minden feladatot teljesített, elnyeri az MTM univerzális vízijártassági okmányát.

21.00, 22.00 és 23.00: A nagy lápi cuppogós – Csak 16 éven felülieknek!!!

Párok szellemi és fizikai versenye a Kupolacsarnokban, egy lápi hulla vezetésével.

A versenyben evolúciós előnyt jelent a gyorsaság, a bátorság, a fejlett szaglás, tapintás és hallás.

Múzeumok Éjszakája, programajánló
2017-06-15 00:00