Felhívás múzeumi gyűjtésre – Semmelweis Orvostörténeti Múzeum

2020-04-21 08:00

A nemzetközi és hazai múzeumi világ megmozdult: a világjárvány szinte minden tudományág és szakmúzeumi gyűjtemény számára dokumentálási és gyűjteménygyarapítási feladatot jelent. Különösen igaz ez egy orvostörténeti gyűjtemény számára, ennek megfelelően a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum a gyűjtőkörének megfelelően folyamatosan dokumentálni kívánja a járványhelyzet időszakát.

Az intézmény ezért elkezdte az alábbi tárgyak, dokumentumok gyűjtését:

- orvosi eszközök;

- professzionális és házilag készített eszközök, amelyek a védekezést és a gyógyítást szolgálják;

- a járványhelyzet miatt megváltozott életmódhoz kapcsolódó tárgyak, dokumentumok, emlékek;

- hivatalos vagy civil kiadású nyomtatványok, szóróanyagok;

- a koronavírussal kapcsolatba került betegek és hozzátartozóik naplói, visszaemlékezései (írásban, fotóval vagy videóval);

- orvosok, ápolók tárgyi emlékei és emlékezései a járványhelyzet idejére;

- gyógyszerészeti eszközök, csomagolóanyagok, nyomtatványok.

A múzeum a kialakult helyzetre tekintettel jelenleg csak virtuálisan (szöveg, fotó, videó) tudja fogadni a gyűjteményébe felajánlott dolgokat az alábbi e-mail címen: semmelweis@museum.hu

Kérik, hogy a tárgyakat, nyomtatványokat, eszközöket őrizzék meg számunkra a járványt követő időszakra, amikor a tárgyak átvételére biztonságosa, személyesen is lehetőség adódik.

#muzeumozzaszobadbol, technika, természettudomány, történelem, virtuális
2020-03-30 07:00
kiállítás, természet, történelem