Gábor Áron, a székely nemzet legendás hőse - könyvbemutató a Székely Nemzeti Múzeumban

PROGRAMAJÁNLÓ

2024-04-09 19:00

Süli Attila Gábor Áron, a székely nemzet legendás hőse című kötetét mutatják be a Székely Nemzeti Múzeum Bartók Béla termében 2024. április 11-én, csütörtökön 18 órától.

Gábor Áron kultusza mind Magyarországon, mind Erdélyben az összes politikai kurzusban jelen volt. Halála után számos történeti és szépirodalmi mű foglalkozott a székely hős életútjával, se szeri, se száma a nevét viselő utcáknak, köztereknek, intézményeknek.

Az utóbbi két évtizedben végzett kutatások sokban árnyalták a székely hős életútját, amelyek nem feltétlenül támasztják alá a köztudatban gyökeret vert mitikus és heroikus eszményképet. Ez pedig indokolttá tette a legújabb kutatási eredményeket összegző és kiegészítő munka megjelentetését. Kötetében Süli Attila erre az összegző és kiegészítő munkára vállalkozott.

Házigazda: Tóth-Bartos András, történész

A belépés ingyenes.

További információ

kiállítás, történelem